Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” anlamına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonra internetin sadece malumat aktarımı karınin değil, aynı zamanda meze karınin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir müstear ad kullanarak (nickname) söyleşi edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız ölçüsüz biriyle binalabildiği kadar ayrıca tanıdığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri marifetiyle binalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve söyleşi ika üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoğunlukla programlama dilleri kullanılarak veya anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş davranmak karınin sadece nickname (müstear insan) kaydetmek kifayetli olurken birtakımlarındaysa sohbete serlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları arasında pop olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine serlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek mesafe sebebiyleünü kullanarak sadece hatlı, hatlı ve tayflü, sesli ve tayflü kadar tercihe ilgilı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en pop olanı kısaca süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde enstantane mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir öbür pop chat yetişek olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet