Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, yüce lisans eğitimini Kadir Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Düzenleme vadiında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bölümünde marka yapıu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk öğün önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli eğitim bölümünde ev olarak birşu denli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En büyük ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası deli dolu çdüzenışmalar yürüten KALKO, birşu denli ayak topu, sepet topu çakerübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde durum aldığı şanlıçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yerı gün Türkiye’nin en büyük özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 senedir idare kurulunda durum almaktadır.

KALKO, eğitim vadiında yaptığı başarılı girişimlerden dolayı birşu denli dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında eğitim vadiında projeler yürütmektedir. Her sene birşu denli öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile birlikte öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko