Toptan Baharat

Anadan görme Türk mutfağında yaygın olarak kullanılan baharatlar sofralara bahar katar. Bahar, köklü gerii ile Türk ısırmak harsünün merkezinde nokta almaktadır. Bahar veya temel gereç olarak yemeklerde, şekerlilarda, turşularda, reçellerde ilkin tamamlanmak üzere dayanıklı çok alanda damaklarda unutulmaz izler buzakır. Türk mutfağı, çoğunlukla tercih edilen baharatlarıyla ünlüdür. Kekik, kimyon, karabiber, toz biber, nane, pul biber ve tarçın adı verilen baharatlardan sadece bir kısmı kendine katışıksız özellikleri ile farklı tatlara sahiptir. Bu 7 çmüsavi bahar genel olarak her yemekte uygunluklarına bakılırsa kullanılmaktadır. Baharatları ısırmak pişirirken kullanabilir veya yemekten sonra demleyebilirsiniz. Muvafık yemeklerde akıllıca oranlarda kullanabildiğiniz çağ, istediğiniz lezzetin özüne ulaşmanızı ve denemenizi katkısızlar. Başkaca tabiat ananın deposundan gelen baharatların iyileştirici tesiri olduğu da biliniyor. Baharatlar, damak tadınıza hitap fail en katkısızlıklı besinlerin başlangıcında hasılat. Tüm bu özelliklerin semtı gün yemeklerinizi beş on tadil etmek isterseniz, bunu sofralarınızda birbirinden lezzetli bahar çeşitlerini seçerek yapabilirsiniz.

Lezzetli baharatlar
Baharatlar fiziki yapı, dilsiz, renk veya kullanım amacı kadar farklı alanlara bakılırsa farklı kategorilere ayrılmaktadır. Dünyada 1000’e yakın bahar çeşidi vardır. Adlandırma her durumda değişikdır. Bahar isimleri, hazırlanışlarındaki temel deşenle vasıtasız ilişkili olma eğilimindedir. Baş olarak bahar çeşitleri fiziki özelliklerine bakılırsa toz, kuru ve taneli tamamlanmak üzere üçe ayrılır. Bu seçimin örnekleri, tahıl olarak bilindik en yaygın baharatlardan kuş üzümü ve çam fıstığıdır. Bu iki bahar aynı zamanda şekerlilıkları ile bilinir fakat yemeklere bile eklenebilirler. Toz baharatlar ise çok yaygın oldukları karınin karınlerinde renk değişiklıkları vardır. Örneğin kırmızı baharatların ham maddesi çoklukla safran ve kırmızı biberdir. Acı bir tada sahiptirler ve çoklukla ısırmak pişirmede kullanılırlar. Yeşil toz baharatlar şanlı ölçübile nane ve kekikten elde edilir. Nane ve kekikten yapılan baharatlar yeme ve karıneceklerde kullanılır. Özellikle bahar karışımları ile şifalı karınecekler hazırlayabilirsiniz. Geniş toz baharatlar ortada üçüncü renk sınıflandırmasına mevla olanlar turuncu veya turuncu türevleri olanlardır. Portakal baharatları ortada köri, zerdeçallık, zencefil, kimyon, toz tarçın ve yenibahar bulunur. Bahar çeşitlerinin isimleri burada bitmiyor. Bu tarz şeylerin semtı gün yeryüzünde elan dayanıklı çok bahar bulunmaktadır. Gördüğünüz kadar baharatlar, farklı örgüları ve bambaşka nitelikleriyle hala sofraların baş tacı. Başkaca temelı baharatlar temel sınıflandırma kategorilerinin haricinde tutulmuştur. Sınıflandırma kategorilerinin haricinde tutulmalarının anayasa nedeni hiç şüphesiz nadir olmalarıdır. Bu baharatlar tropikal bölgelerde yetiabat ve özel iş gerektiren ağır ve incitici tatlar oldukları karınin çoğunlukla önemsiz miktarlarda satılmaktadır. Sınıflandırılmamış baharatlara örnek olarak mai haşhaş veya zahter kadar baharatlar verilebilir. Bu baharatlar hem oldukça şifalı hem bile özellikle şekerlilarda damak tadınıza yeni bir soluk getiren tatlardır. Kategori haricinde bileğerlendirilebilecek öteki baharatlar ise bahar karışımlarıdır. Bu karışımlar, ansızın bir küme baharın mutabık oranlarda bir araya getirilmesiyle oluşturulur. çoğunlukla ete dilsiz katmak kadar yalnızçlarla kullanılmaktadır. Başkaca bu bahar karışımı ile etinizi pişirmeden önce hakkıyla baharatlandırabilirsiniz.

Seven Spices’ın kırmızı üyeleri
7 çmüsavi bahar Türk mutfağında çok ömre bedel bir yere sahiptir. Bu yedi bahar, Rum sınırları zarfında en yaygın kullanılan tatlar ortada nokta almakta ve dolayısıyla Türk mutfağının temelini oluşturmaktadır. Sık kullanımları dolayısıyla yiyeceklerde elden fark edilmekle kalmaz, aynı zamanda yiyeceklerin lezzetini üç ila dört kez fazlalıkrırlar. Rum mutfağında son kadar uyumlu ve yaşamsal olan bu yedi çmüsavi, çoklukla bir arada bahar seti olarak satılmaktadır. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Rum mutfağında önemli bir yere mevla olan toz veya pul kadar biber bazlı baharatlar elden elden bütün yemeklerin temel malzemesidir. Üretimi karınin süs biberi adı verilen özel bir biber türü gerektiren bu bahar türü, katkısızlıklı örgüsıyla da hane dolduruyor. En çok C vitamini deposu olarak bilinir. Sağlamlıklı olmasıyla ünlü olan acı biber ve türevleri, uzvi bahar ailesinin en önemli üyelerindendir. Hem yedi anayasa bahar ortada nokta düzlük hem bile Güneydoğu Rum ile özdeşleabat ve biber özü karınermiş bir öteki bahar ise isottur. İsot, Şanlıurfa mutfağının elması denilebilir. İso biberinden elde edilen bu bahar, öteki biber baharatlarından farklı olarak toz kıvamı ve rengiyle elden fark edilir. Başkaca biberlilığın pullardan farklı olarak ağızda elan geç yayılması da İsot’u bu derece özel kılan özelliklerinden biridir. Yedi baharın karışımı olan fakat farklı bir örgüya mevla olan bahar Poy Spice’dir. Poy baharı, özellikle kahvaltıda çoklukla kazanç ve zeytinyağı ile tüketilen katkısızlıklı bir karışımdır. Kahvaltılarınıza yeni bir soluk bildirmek karınin Poy Spice’ı tercih edebilirsiniz.

Rum mutfağının kuzeyı Seven Spices
Yedi baharın ihtimal bile en bilindik üyesi olan karabiber, hem parça hem bile toz halinde sunuluyor. İrmik, kırmızı ve parafin et ürünlerinde vasıtasız pişmiş gıdaların üzerine konularak yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu aromatik görünümlü bahar, sıcak iklimlerde yetiabat karabiberlerden örgülır. Hindistan, Afrika, Brezilya ve Malezya kadar ülkeler tropik bölgelere ihtiyaç duymaları dolayısıyla karabiber üretimi karınin mükemmeldir. Başkaca yiyecekğe pişirme sırasında karabiber tozu eklenir ve yiyecekğin anayasa yapısını oluşturur. Hem karabiberin hem bile tahılın en faydalı doğrultuü sindirimi kolaylaştırması ve sindirim sistemini desteklemesidir. Karabiber özellikle uygun miktarlarda tüketildiğinde sindirim sisteminiz üzerinde faydalı etkilere sahiptir. Yedi bahar ortada bir özge kuzey olan kekik, geniş bir kullanım düzlükı sunmaktadır. Kekiğin Türkiye sınırları zarfında ferah oranda yetişmesi, kekiğin birbunca varyasyonda kullanılmasının temel sebebidir. Dirlik lügat konusu olduğunda, birbunca ulaması olan âdem ten sistemi karınin iyidir. Kekik otu kadar temelı çkamer türleri hasetn sonunda yorgunluğu hazfetmek karınin esen gelebilir. Bir öteki bahar ise kimyondur. Kimyon, Türk mutfağının en müstehap baharatlarından biri olduğu karınin Rum’nun gözbebeği olarak da bilinir. Gerektiğinde et ürünlerine lezzet katan bu bahar elden elden her yemekte kullanılabilir. Baharın karınindeki esanslara bağlamlı olarak farklı neticelara esen gelebilmektedir. Bu açıdan karınerik ve hammaddelere bakılırsa uzmanlardan destek alarak ürünleri dağıtırken kullanım önerilerine uyabilirsiniz.

Lüp anayasa direği olan bahar çeşitleri ve ocaklık kullanımları, akıllıca orantıda ve akıllıca oranda kullanıldığında her yaşfecir kullanıcıya esen gelebilir.

Olağandışı ve mağşuş baharatlar
Sayımsız bahar çeşidi vardır. Kendi özel baharatlarımızın semtı gün karışım örgüsına mevla olanlar da sofraların lezzet merkezi olarak yerini allıkıyor. Farklı türlerin birleşimi olan çeşni, çoklukla birkaç baharın ve bu baharatlara haremlik fail aromatik otların karışımıdır. Az çok pop olan bu karışımlar hem tatbikî hem bile lezzetli çözümlerdir. Popülerliği dolayısıyla adından sıkça lügat ettiren karışım ise Tuzot bahar çeşitleridir. Tuzot baharını her türlü gödeş ve etsiz yemeklerde, böreklerde, çorbalarda, pilavlarda, eriştelerde ve çok elan fazlasında kullanabilirsiniz. Örneğin sevdiklerinizle yapacağınız bir piknikte her çağ semtınızda bulundurduğunuz köfte çeşnisi ile etinizi süratlica baharatlandırabilirsiniz. Köfte Çeşnisinin temel maddesi kişniştir. Ancak birbunca farklı bahar karınerir. Türk köftesine adını veren en anayasa maddelerden biri bile bu köfte çeşnisidir. Dolma ya da kebap kadar yiyeceklerde yaygın olarak kullanılan bu ürün yardımıyla hem damağınızda dilsiz bırakan hoş bir deneyim yaşarsınız hem bile yiyecekleri elan hızlı sindirir ve katkısızlıklı bir ısırmak yersiniz. Bir öteki mağşuş bahar ise sumaktır. Sumak özellikle hoş bir tada sahiptir. Zeyilşi tadı yardımıyla özellikle salatalar karınin uygundur. Ancak sumak baharı çoklukla salatalarda, çorbalarda veya et yemeklerinde kullanılır. Ne sutaşşların doğal özlerinde antioksidan karınerdiğini merak ediyorsanız ürün kiminda inceleyebilirsiniz.

baharat
baharat firmaları
toptan baharat