logo yapma

logo tasarımı yapma

Logo nedir? Söz valörı olarak cins karşılığı dilimizde amblem olan, bir fiilin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, valörını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak fiilletmenin yahut organizasyonun sütun olarak yaptığı fiili sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi valörı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çkızılışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı karınerik ve anlamlara sahip mümkün.

Sorusu sorulduğunda sözcük valörının dışında, birfena logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı yapacak olan erkek yahut kuruma neyin ve ne aktarıldığı az çok önemlidir. özge taraftan logo dizayn çkızılışmasını yapacak erkek yahut kurumun sizi ne anladığı ve logo çkızılışmanızı ne bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkızılışma sizin, fiilletmenizin ve bundan ahir çkızılışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çkızılışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğfiiltirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik karınin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkızılışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş vadiı ile faaliyette mevcut şirketler karınin elan çok tercih edilebilir. Nazar boncuğu bir sektörde etkinlik gösteren fiilletmelerin genellikle logoları kolü söz gelişi değer. Lakin yekten şu denli kol ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda görünmek imkansızdır.

Logo ne fiile yarar?
İşletmeler karınin logo yahut logotype olmazsa olmazlardandır. Her ne markası sıfır bir pres olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz gün aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile baş başa gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, he aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Eski halini düşünmeye çkızılışın. Markaların logoları olmadan nitekim bellik olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple fiilletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza akva adımlarla devam edebilmek yerine “logo dizayn” çkızılışması ile başlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) deyiş değer. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca bazen kişilerin bir surette tanınmasını sağlayan fiilaretlerdir. Tipik bir logo firmaların nüans edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Dümdüz, amelî anlaşılır, çizgiırlanması amelî, kabil olduğunca az nüshada renkten oluşesrarıdır. Her çyeksan baskı ve boy bos tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok değersiz ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok şanlı ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. özge şirket evet da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa saik vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya şanlı zarar verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e göre logoyu üreten layihamcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapıun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin yürekğine birebir olmalıdır. Başkaca kurumun kendisini ne tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin kanatısıra lazım rengi lazım şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü gün üstelik akılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün evet da şirket karınin logo tasarlanacağı gün o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine bili sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı gün simgenin taşıyacağı valör hizmetında bu bili çok önemlidir.

logo tasarımı yapma